A65/104
Jacques Antoine Vallin (1760-1831)
LEŽÍCÍ AKT
Olej na dřevěné desce, 16x20,5 cm. Paspartováno, rámováno ve zlaceném blondelovém rámu. Stav A.
Jacques Antoine Vallin - francouzský malíř, syn sochaře, studoval na akademii v Paříži okolo r. 1775 u Antoina-Françoise Calleta a Antoina Renoua. Je charakteristickým zástupcem tvorby na přechodu kulturních věků, specializoval se na témata bakchanálií a nymf v krajině. Maloval i velmi kvalitní portréty. Mezi léty 1791-1827 vystavoval pravidelně na Salonech.