A75/215
STOLEK PORCELÁN
Německo
druhá pol. 19. stol.
Dekorativní stolek s porcelánovými medailony v kruhové desce z černě lakovaného dřeva, centrální medailon malovaný motivem čtveřice poletujících amorettů s květinovými girlandami, okolo osm segmentových polí s malbou znázorňující milenecké páry v krajinném rámci. Desku nese porcelánová čtyřnohá trnož, bohatě tvarovaná v neorokokovém stylu a zdobená aplikami pestrých květů a dětskými postavičkami představujícími alegorie čtyř ročních dob. Náběhy noh jsou utvářeny v podobě hermovek, pestře malováno a zlaceno. V. 75 cm, Ø 56 cm.
stav B - C.
Drobné úlomky na porcelánové noze.