A56/064
Adolf Rossi (1920-2000)
DVOJICE FOTOGRAFIÍ (BEZ NÁZVU)
50. léta 20. stol. Dvojice černobílých bromostříbrných fotografií na lesklém papíru, původní autorské zvětšeniny. 176x127 mm a 128x180 mm. Verso značeno autorskými razítky, dále razítkem "Rolleiflex Automat 6x6 cm / Tessar 3,5; f=7,5 cm", v prvním případě také razítko celního úřadu Brno, tužkou další poznámky. Snímek s bruslaři má lehce opotřebené okraje a rohy a verso zbytky lepicí pásky po adjustaci. Stav A-B.
Adolf Rossi - brněnský fotograf autodidakt. Vystudoval vyšší průmyslovou školu elektrotechnickou, ale od dětství se věnoval umění. Tvořil v duchu klasického piktorialismu, lpěl na tradičním řemeslném provedení fotografií. Svými pracemi obesílal fotografické salony, mezinárodní výstavy, soutěže a tematické časopisy. Jeho fotografie sloužily jako ilustrace k řadě knih. V roce 2002 proběhla v Moravské galerii umělcova monografická výstava.