A56/074
Antonín Gribovský (1933-1989)
VARHANY
1982 Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 270x229 mm (285x229 mm). Verso značeno autorským razítkem, kuličkovým perem název díla a datace, tužkou další poznámky. Ohnutý levý horní roh. Stav B.
Antonín Gribovský - český fotograf a výtvarník. Narodil se v Brně, vyučil se strojním zámečníkem a pracoval ve Zbrojovce. Dále se učil u brněnského sochaře a řezbáře Jana Vaňka a od poloviny 20. století se věnoval výtvarné práci, fotografoval a knižně publikoval své snímky především z moravských krajů. Byl členem např. tvůrčí skupiny DOFO, založené roku 1958 v Olomouci, kde v závěru svého života působil a také zemřel, dále Tvůrčí skupiny Máj 57, Klubu fotografů města Brna a SČVU.