Hlavní stránka > Aukce > 56. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Akt

A56/090

Leoš Nebor (1930-1992)

AKT

60.-70. léta 20. stol. Černobílá bromostříbrná fotografie na polomatném papíře, původní autorská zvětšenina. 231x295 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou č. "1.". 3 drobné skvrnky v obrazové ploše. Stav B.

Pražský fotograf-samouk. Fotografovat začal ve 40. letech. V 50. letech pracoval jako fotoreportér ČTK pro kulturní oblast. V letech 1958-1968 byl fotoreportérem a vedl fotografické oddělení týdeníku Mladý svět, kde spoluzaložil tradici obrazových reportáží, poté působil v týdeníku Svět v obrazech (fotoreportér a zástupce šéfredaktora pro obrazovou část). Od roku 1973 pracoval jako samostatný fotograf, byl členem SČVU, 1964 kandidátem SČSVU. Kromě žurnalistické fotografie se věnoval tématům aktu nebo automobilových veteránů. Od konce 70. do 1. poloviny 80. let vytvořil rozsáhlý cyklus snímků z Malé Strany.