Hlavní stránka > Aukce > 56. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Akt s letadlem

A56/113

Les (Leslie Robert) Krims (1942)

AKT S LETADLEM

Černobílá bromostříbrná fotografie v sépiovém odstínu na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 115x172 mm (175x230 mm). Adjustováno na kartonu, na podkladu signováno tužkou vpravo dole pod obrazem, verso značeno autorským razítkem. Stav A.

Americký konceptuální fotograf a profesor, žije a tvoří v Buffalu ve státě New York. Studoval na newyorské Stuyvesant High School, Cooper Union for the Advancement of Science and Art a Pratt Institute. Fotografii začal brzy i vyučovat, nejprve na Rochester Institute of Technology a poté na Buffalo State College (jako profesor oddělení výtvarného umění). Proslavil se svými aranžovanými fotografiemi, tzv. "fictions", připravovanými pomocí skic a vytvářenými často v cyklech (The Deerslayers, The Incredible Case Of The Stack O`Wheat Murders, Making Chicken Soup, Fictocryptokrimsographs..). Jeho často dosti provokativní práce charakterizuje především kritičnost, parodičnost, černý humor a satira. Jsou zastoupeny v mnoha soukromých i veřejných sbírkách po celém světě.