Hlavní stránka > Aukce > 56. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Abstraktní kompozice

A56/218

Borek Bayer (1925-2012)

ABSTRAKTNÍ KOMPOZICE

80. léta Olej na sololitu, 69x104 cm, sign. při spodním okraji "Bayer". Rámováno.

Ctibor (Borek) Bayer se ve své výtvarné tvorbě se věnoval malbě, kresbě i sochařství. Celý život se vracel k lidovým tradicím rodného Slovácka. V jeho malířském díle, především abstraktních kompozicích, najdeme charakteristické monumentální tendence, které projevuje i ve svém sochařském díle. Mezi jeho nejznámější realizace ve veřejném prostoru patří např. Světlo pro lidstvo (Energie ve službách míru) v Brně-Lesné nebo Sladké nicnedělání (Ležící dívka) v Brně-Žabovřeskách.