A56/247
Miloš Ševčík (1939-2007)
OZVĚNY (STOUPÁM)
2004 Olej na sololitu, 30x40 cm, sign. a dat. vpravo dole "Miloš Ševčík 2004". Rámováno. Stav A.
Miloš Ševčík - český grafik a malíř, studoval grafiku a propagační grafiku na VŠUP v letech 1958-1964 u A. Fišárka, A. Pelce a A. Strnadela. Člen Sdružení českých umělců grafiků Hollar, Umělecké besedy či Českého fondu výtvarných umění. Jeho dílo je zastoupeno v mnoha domácích, ale i zahraničních galerijních sbírkách. R. 1967 obdržel Cenu za grafiku na I. Pražském salonu, 1968 1. Cena za grafiku na Bienále grafiky v Jihlavě a 1969 3. cenu na 3. pražském salonu. Své práce prezentoval na dlouhé řadě výstav, samostatně převážně v Čechách, kolektivně častěji i v zahraničí.