Hlavní stránka > Aukce > 56. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Pohřeb papeže V.

A56/251

Petr Veselý (1953)

POHŘEB PAPEŽE V.

2005-09 Olej, uhel a email na sololitu, 47x60,5 cm, sign. a dat. na zadní straně "P.V. Pohřeb papeže V. 05-09".

Petr Veselý - malíř a výtvarný pedagog pocházející z Brna - Jundrova. Studoval na Střední uměleckoprůmyslové škole v Brně (1969-1973, prof. J. Coufal) a v letech 1973-1979 na Akademii výtvarných umění v Praze (prof. J. Smetana). Od roku 1981 byl externím učitelem na Katedře výtvarné výchovy Pedagogické fakulty UJEP. V roce 1993 byl habilitován na docenta pro obor malba. Od r. 1995 působí jako vedoucí oddělení malby na SŠUD v Brně, zároveň byl v letech 2002-2007 vedoucím ateliéru malířství I na Fakultě výtvarných umění VUT, kde v letech 1992-1995 začínal jako odborný asistent. Od roku 1986 je členem Tovaryšstva malířského (V. Kokolia, P. Kvíčala, J. Steklík) a od r. 1996 členem Umělecké besedy. V letech 1990-1999 byl členem TT klubu v Brně. V roce 2009 mu byla udělena Cena města Brna za oblast výtvarného umění. Je autorem celé řady samostatných domácích výstav (v nedávné době mj. Topičův salon v Praze, Dům umění města Brna, Wannieck gallery aj.), naposledy v roce 2015 v Galerii Rudolfinum ("Anděl, stín", kurátor P. Nedoma).