Hlavní stránka > Aukce > 56. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Bossoli con resina per il futuro (Náboje v pryskyřici uschované pro budoucnost)

A56/261

Giorgio Gost (1962)

BOSSOLI CON RESINA PER IL FUTURO (NÁBOJE V PRYSKYŘICI USCHOVANÉ PRO BUDOUCNOST)

2017 Kombinovaná technika - náboje, pryskyřice, 30x25 cm (vnitřní rozměr), 46x38 (rozměr rámu), sign. a dat. na zadní straně "Gost 2017". Rámováno. Z cyklu Stop the time!

Po zážitku zemětřesení v roce 2011 začal Giorgio Gost tvořit cyklus „Stop the time!“, kdy se snaží zakonzervovat věci běžného užití v současné společnosti. Pokládá na plátno předměty a zalévá je do pryskyřice, aby zůstaly zachovány pro další tisíciletí. Vytváří tak objekty a koncepty, které budou existovat i v roce 6000, přestože originály už budou zapomenuty. Gost od roku 2008 pravidelně vystavuje a účastnil se i mezinárodní přehlídky Bienále Benátky 2011.