A57/087
František Tichý (1896-1961)
FRONTISPIS K FARGUOVÝM VZPOMÍNKÁM FANTOMU
1948 Suchá jehla na papíře, 130x100 mm (výřez pasparty), sign. a dat. při spodním okraji "Tichý 48". Paspartováno.
František Tichý byl český malíř, ilustrátor, grafik a jevištní výtvarník. Patřil k významným osobnostem české výtvarné avantgardy 20. století. V jeho díle má důležité místo malba a grafika s cirkusovou tematikou, která v sobě nesla hlubší podtext spojený s autorovými úvahami o podstatě umělecké tvorby, smyslu života, osudu člověka a jeho existenci.