A57/089
František Tichý (1896-1961)
PF 1955 - NOVOROČENKA DR. J. TRUNCE
1955 Suchá jehla na papíře, 84x90 mm (výřez pasparty), sign. a dat. při spodním okraji "Tichý 56 MK". Paspartováno.
František Tichý byl český malíř, ilustrátor, grafik a jevištní výtvarník. Patřil k významným osobnostem české výtvarné avantgardy 20. století. V jeho díle má důležité místo malba a grafika s cirkusovou tematikou, která v sobě nesla hlubší podtext spojený s autorovými úvahami o podstatě umělecké tvorby, smyslu života, osudu člověka a jeho existenci.