A57/090
František Tichý (1896-1961)
KLAUN - LILIPUTÁN A PES
1958 Barevná litografie na papíře, 560x360 (výřez pasparty), sign. při spodním okraji "Tichý 58" a zn. vlevo dole "61/200". Paspartováno, rámováno, zaskleno.
František Tichý byl český malíř, ilustrátor, grafik a jevištní výtvarník. Patřil k významným osobnostem české výtvarné avantgardy 20. století. V jeho díle má důležité místo malba a grafika s cirkusovou tematikou, která v sobě nesla hlubší podtext spojený s autorovými úvahami o podstatě umělecké tvorby, smyslu života, osudu člověka a jeho existenci.