A57/259
Josef Jiří Kamenický (1910-1974)
KAPITULA VE SV. BEŇADIKU
Olej na kartonu, 65x50 cm, sign. vpravo dole "J. J. Kamenický". Rámováno, zaskleno. Stav A.
Josef Jiří Kamenický - brněnský malíř, studoval na škole uměleckých řemesel v Brně a na pražské akademii u prof. Nechleby. Zabýval se moravským venkovem a také zvyky a náboženskými tradicemi. V rámci své tvorby používal pseudonymy Josef Steiner, A. Lískovec a Julius Horn.