Hlavní stránka > Aukce > 57. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Procesí

A57/282

Bedřich Holáček (1903-1984)

PROCESÍ

Olej na plátně, 82x106 cm, sign. vlevo dole "B. Holáček". Rámováno. Stav A.

Narozen 6.3.1903 v Moravské Ostravě, zemřel 12.12.1984 ve Frýdku-Místku. Studoval v malířské škole VI. Sychry v Mánesu (1942 - 1944), 1945 - 1949 u prof. Nejedlého na AVU v Praze. Věnoval se kresbě a malbě, před nástupem na AVU začínal jako malíř dekorací. Námětem jeho obrazů byly především Beskydy, věnoval však pozornost i Šumavě, Českému ráji, Valašsku, často zajížděl do Tater a na Slovensko. Jeho díla jsou v majetku GVU Ostrava, Muzea Beskyd ve Frýdku-Místku a v soukromých sbírkách.