A57/285
Pravoslav Kotík (1889-1970)
PŘÍTELKYNĚ
1926 Tempera na papíře, 21x18 cm, sign. a dat. vlevo nahoře "P. Kotík 26". Stav A.
Pravoslav Kotík - český malíř a grafik. Studoval Uměleckoprůmyslovou školu v Praze u E. Dítěte a J. Schikanedera. V letech 1913 - 1939 působil jako učitel na středních školách. Kotík a sochař Karel Kotrba založili v roce 1925 skupinu Ho Ho Ko Ko, která byla dodatečně pojmenována Sociální skupina. V padesátých letech žil v izolaci, až do roku 1958 nesměl vystavovat.