A57/286
Leonid Ochrymčuk (1929-2005)
KAŽDÉMU NĚCO
Tempera a akryl na lepence, 45x56 cm, sign. vpravo dole "L. OCH." Rámováno, zaskleno. Stav A.
Leonid Ochrymčuk - brněnský malíř, studoval na Pedagogické fakultě v Brně u prof. Miléna, Makovského a dalších. Posléze sám vyučoval na Pedagogické fakultě MU Brno. Vystavoval na celé řadě samostatných a skupinových výstav v Praze, Brně a dalších městech doma i v zahraničí. Je zastoupen v NG Praha, MG Brno a v mnoha dalších veřejných sbírkách v ČR a v soukromých sbírkách u nás i v zahraničí.