Hlavní stránka > Aukce > 57. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Šálek s podšálkem

A57/304

ŠÁLEK S PODŠÁLKEM

Jižní Čechy, Buquoyské sklárny, Jiříkovo údolí nebo Stříbrný Vrch, ca 1825 Šálek soudkovitého tvaru s jemnou olivkovou bordurou, nataveným uchem a plochým podšálkem, černý hyalit, broušený, geometrický dekor vějířovitých faset, rytých, matovaných a zlatě konturovaných, interiér šálku zlacený, stejně jako ucho s řezaným florálním motivem a hvězdice v zrcadle talířku. V. šálku 7 cm, ⌀ podšálku 15,5 cm. Stav restaurováno.