A57/305
ŠÁLEK S PODŠÁLKEM
Jižní Čechy, Buquoyské sklárny, Jiříkovo údolí nebo Stříbrný Vrch, 20. léta 19. stol. Široký šálek zvonovitého tvaru na nízké patce, s nataveným uchem a podšálkem, černý hyalit, rytý, matovaný a zlatě lemovaný dekor vějířovitě skládaných kapkovitých polí je doplněn jemnou zlacenou štafáží s florálními motivy, interiér šálku a ucho zlacené. V. šálku 8 cm, ⌀ talířku 15 cm. Stav A.