A57/307
FLAKON HYALIT
Jižní Čechy, Buquoyské sklárny, Jiříkovo údolí nebo Stříbrný Vrch, 20. léta 19. stol. Flakon geometrického tvarosloví, plochý šestiúhelníkový tvar, stěny s konvexně vystupujícími plochami, krátké kónické hrdlo je opatřeno jen mírně vypouklou zátkou obdélného tvaru. Černý hyalit, foukaný do formy, broušený, jemné zlacené obruby zdůrazňují odstupněné fasety, zdobené zlatou malbou chinoiserních motivů: květin, hmyzu, obláčků, letících ptáků a draka. V. 13,5 cm. Stav A/B.