A57/315
VÁZA HISTORISMUS
Čechy, Harrachovské sklárny, Nový Svět v Krkonoších, 2. pol. 19. stol. Váza soudkovitého těla s dlouhým štíhlým krkem a rozšířeným hrdlem, na nízké oblé patce, červený hyalit, historizující ornamentální dekor malovaný v kontrastním šedozeleném odstínu se zlacením: lancety, úponky, rozviliny, lilie. V. 20 cm. Číslováno na podední (ve zlaté barvě): "XI/40". Stav A/B.