A57/331
Věra Lišková (1924-1985)
VÁZA S ŘEZBOU
Rakousko, Vídeň a Čechy, Kamenický Šenov, J. & L. Lobmeyr 1946 Zvonovitá váza z bezbarvého skla, na pohledové straně zdobená jemnou figurální řezbou pohádkového výjevu. V. 17,5 cm. Sign. a dat. ve spod. části "V. L. 46". Stav A.
Věra Lišková - sklářská výtvarnice, vystudovala pražskou VŠUP u J. Holečka, K. Štipla a J. Kaplického. Spolupracovala s firmou Lobmeyer v Kamenickém Šenově a moserovskou sklárnou v Karlových Varech. Navrhovala nápojové soupravy, tenkostěnné dekorativní sklo, masivní broušené předměty z barevného skla a plastiky. Od 60. let se věnovala ateliérové tvorbě interiérových objektů.