Hlavní stránka > Aukce > 57. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Konvička

A57/402

KONVIČKA

Slovensko, Holíč, 2. pol. 18. stol. Fajánsová konvička rokokových forem, v těle lehce žebrovaná, s protáhlým uchem a krátkou zoomorfní hubičkou, vypouklé víčko s plastickým ovocným dekorem. Na bílé polevě jemně malováno v pestrých muflových barvách motivy kytice, jednotlivých kvítků a monochromní kresby v purpurovém tónu na uchu a hubici. V. 12 cm. Zn. černě "HH" v ligatuře. Stav restaurováno.