A57/405
LIDOVÝ DŽBÁN
Západní Slovensko, Dobrá Voda nebo Boleráz, 1852 Hruškovitý džbán s hrdlem pyskatého tvaru a páskovým uchem s opěrkou, fajáns, bíle glazováno, zdobeno malbou květinových motivů v barvách vysokého žáru v převládajících zelených tónech, hnědá obrysová kresba, na pohledové straně značeno: "GÁN GOBRDA / 1852", pod uchem: "1852 / G Cs", na nízké patce doplněno žlutou linkou. V. 28,5 cm. Na podední značeno: "LK". Stav restaurováno.