A57/407
LIDOVÝ DŽBÁN
Slovensko, Stupava, 19. / 20. stol. Majolikový džbán hruškovitého tvaru s trychtýřovitě rozevřeným hrdlem, bíle glazovaný, na výduti vysokožárnými barvami malovaný výjev oráče s volským potahem pracujícího na poli, rámovaný kyticemi, širokými ornamentálními bordurami a žlutými linkami na okrajích. V. 27,5 cm. Značeno pod uchem: „1760. ST.“. Stav B.