A57/414
ŽARDINIÉRA
Čechy, 80.–90. léta 19. stol. (?) Dekorativní mísa protáhlého tvaru na vyšší ozdobné patce, zhotovená v historizujícím tvarosloví z měkké kameniny s bohatým reliéfním dekorem akantových rozvilin a dalších florálních motivů, po stranách figurální úchyty, barevně glazováno, zlacené kontury. V. 30,5 cm, d. 47 cm. Zn. vtlačeně "1779" a "b", psané čísl. "175.", "1." a "I.". Stav A.