A57/430
ORIENTÁLNÍ TANEČNICE
Německo, Ilmenau, Galluba & Hofmann 20. - 30. léta 20. stol. Plastika tanečnice v orientálním kostýmu v artdecovém tvarosloví, na nízkém oválném soklu, bílý porcelán, modrá malba detailů oděvu na glazuře, zlacení. D. 37 cm, v. 35 cm. Zn. zeleně tištěným podglazurním „GH“ ve štítě s korunou (ca 1905-1937), vtlačeně číslem modelu "417." a papír. nálepkou "J. B. Suchanek". Stav A.