Hlavní stránka > Aukce > 57. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Stolní hodiny s orlem

A57/505

STOLNÍ HODINY S ORLEM

Rakousko Hodiny ze zlaceného a modře polychromovaného lipového dřeva jsou tvořeny postavou orla nesoucího v závěsu draperie kruhové pouzdro s hodinovou skříní, která zároveň spočívá na lvích tlapách, doplněno ozdobnými střapci na stáčených šňůrkách. Bílý smaltovaný ciferník pod skleněným krytem je dělen černými arabskými číslicemi pro hodiny. Pružinový stroj s púlovým bitím. Včetně klíče. Stav restaurováno.