Hlavní stránka > Aukce > 57. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Stolní hodiny

A57/506

STOLNÍ HODINY

Francie Klasicistní kyvadlové hodiny s antikizující figurou hráče na lyru, harfou a pochodní s vavřínovým věncem, na mohutném soklu na čtyřech nožkách s listovcovým dekorem, na čelní straně zdobeném reliéfními aplikami hudebních nástrojů a vavřínových věnců. Bronz zlacený, bílý smaltovaný ciferník je dělen černými římskými číslicemi pro hodiny, prolomen otvorem pro natahování stroje, klíč chybí. Zadní strana hodinové skříňky viditelná kruhovým proskleným okénkem. Neznačeno. 19,5x16x7,5 cm. Stav C.