Hlavní stránka > Aukce > 57. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Krbové hodiny

A57/508

KRBOVÉ HODINY

Německo, Lenzkirch, Actiengesellschaft für Uhrenproduktion Lenzkirch (A.G.U.L.), Bufetové hodiny v dřevěné skříni dýhované kořenicí, na čtyřech nožkách a s florálními aplikami a obrubami černě lakovanými, bílý smaltovaný ciferník pod skleněným krytem, je dělen černými arabskými číslicemi pro hodiny a samostatnou sekundovou stupnicí (po čtvrthodinách), prolomen dvěma otvory pro natahování stroje a bití, pružinový stroj, značeno „Lenzkirch / AG.U (užíváno od 1875) /2 million /“, č. stroje "005023". Včetně klíče. 32x40x13 cm. Stav A.