A57/609
PŘÍVĚS S KAMEJÍ
Československo, 2. čtvrtina 20.století. Oválná dekorativní řezba v mušli s motivem idealizovaného ženského poprsí je zasazena v ozdobné montáži ze žlutého a růžového zlata, tvořené jemně tepanými lístky a kvítky a na vrcholu opatřené závěsem. 2. čsl. puncovní značka Z-45, mistrovská značka "MB". Kamej lehce odštíplá a popraskaná. Stav B/C. Au ryzost 585/1000.