A57/701
SVATÝ VÁCLAV
Severní Čechy 1. pol. 19. stol. Lidová podmalba na skle představuje oblíbeného knížete, světce a patrona jako rytíře s praporcem na vzpínajícím se bílém koni. V horní části nad orámovaným výjevem stylizovaný květinový motiv na bílém pozadí, pod obrazem nápis "S Wenzlaus". Rámováno, 26x17 cm (výřez rámu), 32x23,4 cm rám. Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty, NPÚ Brno 2016. Stav A/B.