A57/713
TROJICE KROPENEK
Čechy 18. - 1. pol. 19. stol. Kropenka v rokokovém tvarosloví, reliéfní dekor závěsné desky s motivem Madony korunované andílky, stojící původně na zeměkouli ovinuté hadem (spodní část výjevu korodována), v horní části nápisová páska "CONTERIT CAPUT TUUM" (Genesis 3:15), snad Joseph Ruppert, Krásno, okolo 1817. Kropenka s reliéfem sv. Jana Nepomuckého ve volutové kartuši. Spolu: menší kropenka jednoduššího tvaru i dekoru s motivem zářícího srdce s hřeby a trnovou korunou a iniciálami "IHS". V. 19,5 cm, 17,4 cm a 16 cm. Neznačeno. Lit.: D. Stará, Cín: Z dějin českého konvářství. Katalog výstavy, Národní muzeum v Praze 1972, s. 33; Cín. Výstava ze sbírek Chebského a Karlovarského muzea v Karlových Varech, Chebské muzeum v Chebu 1982, č. kat. 240. Stav B - C.