Hlavní stránka > Aukce > 57. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Soubor talířů a mís

A57/715

SOUBOR TALÍŘŮ A MÍS

Čechy, Jihlava, Jan Bareš (Johann Baresch) 18.-19. stol. Dvojice velkých kruhových talířů bez dekoru, cín, ⌀ 29,4 cm a 30,4 cm, zn. "PROBZINN J. 1839 B.", značka na druhém kusu nečitelná. Dvojice malých kruhových talířů bez dekoru (větší na okraji značen rytými iniciálami "T. P."), cín, ⌀ 21,7 cm a 22,2 cm, zn. "S. W. FEIN ZIN" a kruhové či oválné značky s dvouhlavým orlem s prsním štítkem a dvouocasým korunovaným lvem (viz Holešovská - kol. pol. 18. stol.), na menším talíři značky nečitelné. Hlubší kruhová mísa dvouuchá, cín, ⌀ 25,8 cm, v. 7 cm, zn. "I. A. / PROB:ZIN / .S. T. / (...)". Srov.: J. Hošková, Po stopách jihlavských cínařů, Jihlava 2004, č. kat. 110 a n.; L. Holešovská-J. Novotná, Český a moravský cín 18. a 19. století, holíčská fajáns a kamenina: ze sbírek Ústavu užitého umění Moravské galerie v Brně, Brno 1973, s. 21, č. 104. Stav B.