Hlavní stránka > Aukce > 57. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Soubor nádobí

A57/719

SOUBOR NÁDOBÍ

Čechy, Horní Slavkov 1. třetina 19. stol. Polévková terina a čtveřice konvic klasicistních tvarů, cín, střízlivý reliéfní dekor dubových lístků se žaludy a dalších stylizovaných floráních motivů. Konvice obdobného zvonovitého tvaru na odsazené nízké noze s kruhovou patkou, s převýšeným páskovým uchem, odnímatelným víčkem s jednoduchým úchytem (u nejmenší konvičky víčko chybí) a hubičkou ve tvaru ptačí hlavy, podhrdlí zdobena plastickým vlysem, v. max. 24,5 cm, 23,5 cm, 22,5 cm a 18,3 cm. Terina kruhového půdorysu, dvouuchá, odnímatelné víko završeno šišticovým úchytem, ⌀ okraje 20 cm, v. 27 cm. Neznačeno. Lit.: L. Ladýřová, Cín ze sbírek Krajského muzea východních Čech, Pardubice: Katalog výstavy, Pardubice 1983, s. 24; D. Stará, Cín: Z dějin českého konvářství. Katalog výstavy, Národní muzeum v Praze 1972, s. 35. Stav B.