Hlavní stránka > Aukce > 57. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Busta dívky

A57/723

Marie Alexandre Lucien Coudray (1864-1932)

BUSTA DÍVKY

Francie okolo 1900 Poprsí mladé ženy v secesní stylizaci bronz litý, cizelovaný, patinovaný, osazeno na vyšším dekorativním podstavci obdélného půdorysu na čtyřech nohách. V. busty 18 cm, celková výška včetně soklu 23 cm. Sign. dole vzadu "L. Coudray". Stav B.

Francouzský sochař a medailér, jeden z nejvýznamnějších protagonistů medailérského revivalu ve Francii na konci 19. stol. Od r. 1882 studoval na pařížské l`École nationale supérieure des beaux-arts, u A. Dumonta, G.-J. Thomase, H. É. Allouarda a H. Ponscarmeho. V r. 1893 obdržel Římskou cenu za svůj reliéf s Orfeem, r. 1900 pak stříbrnou medaili na světové výstavě v Paříži.