A57/726
Karl Korschann (1872-1943)
MORAVA, BRNO, SLÉVÁRNA IGNÁC STOREK
Dvojice kachen 30. léta 20. stol. Plastika pijící kachny, litina černě patinovaná, na obdélném podstavci (nedoražená) sign. "K. KORSCHANN", plastická litecká značka slévárny Ignáce Storka, d. 15 cm, v. 8 cm. Spolu: soška kachny stojící na pravoúhlé, téměř čtvercové podstavě, litina černě patinovaná, v. 16,5 cm, na soklu sign. "K. KORSCHANN" a značka slévárny. Stav A-B.
Firmu založil v roce 1861 Ignác Storek. Závod v prvních letech dobře prosperoval, což umožnilo postupný rozvoj. Hlavními odběrateli odlitků byly státní dráhy, strojírenské a textilní podniky a cukrovary. Po smrti zakladatele r. 1889 převzal firmu jeho syn Jindřich Storek. Hlavní rozkvět pak nastal po r. 1902, kdy byla postavena nová správní a administrativní budova včetně nových laboratoří. R. 1905 byly pak zakoupeny rozsáhlé pozemky v okolí dnešní Šmeralovy a Stavební ulice, kde bylo v roce 1908 započato se stavbou nové ocelárny. Nástupnickou organizací firmy Ignác Storek byly od r. 1949 Spojené strojírny a slévárny B. Šmerala, n. p., Brno. Jako Šmeral Brno, a. s. funguje strojírna dodnes.