A57/732
KOŘENKA BESAMIM
Horní Uhry, Košice, 18. / 19. stol. Stříbrná filigránová schránka na vonné koření (nejčastěji hřebíček) v podobě věže, otevírací odejmutím špičky věže, stojící na čtyřboké podstavě z tordovaných prutů a čtyřech filigránových polokulovitých nožkách. V. 22 cm, celková (hrubá) hmotnost 204,90 g. Ag 800/1000. Ražené číslo "84", puncovní značka "lilie" (fleur-de-lis), rakouská puncovní značka pro cizí zboží (1925-2001). Osvědčení puncovního úřadu. Lit.: H. Brunner, Altes Tafelsilber. Ein Brevier für Sammler und Liebhaber, München 1964, s. 156, J. Diviš, Markenzeichen auf Silber, Praha 1978, s. 182. Stav B.