A57/753
STŘÍBRNÝ SAMOVAR
Rusko, Moskva 1898-1908 Stříbrný samovar zvonovitého tvaru na podstavě o čtyřech vyšších nožkách, k níž je upevněn pomocí dvou pantů s kolíčky na řetízcích, se dvěma ozdobnými uchy, dlouhou hubicí a odnímatelným víčkem, včetně kahánku, ražený a gravírovaný dekor florálních ornamentů. Značeno: 1. kokošnikový punc Ivan Sergejevič Lebedkin, mistrovská značka "EK" (Yemelyan Kuznetsov?). Ag 84 zolotniků (875/1000), slonovina (objímka ventilu - prasklá). Celková (hrubá) hmotnost 2004,20 g, v. 35 cm. Osvědčení puncovního úřadu. Stav A/B.