A57/780
SLÁNKA
Rakousko, Vídeň, Josef Kollmeyer (činný 1816-1845) 1819 Stříbrná slánka sestávající z kruhové misky s vroubkovaným okrajem a dvěma převýšenými florálními uchy, na vyšší patce a čtvercové podstavě, zdobené na čelní straně rytými iniciálami "E. R.", tepaný dekor vinné révy po obvodu misky a patky. 120 g, v. 9 cm, ⌀ misky 7 cm. Značeno 13lotovým puncem, zásobní značkou S-21, taxovací zn. S-24, mistr. zn. "I.K". Ag 812,5/1000. Lit.: W. Neuwirth: Wiener Silber 1781-1866. Namens- und Firmenpunzen, Wien 2002, s. 185. Stav A.