A57/783
STŘÍBRNÝ NÁSTOLEC
Rakousko-Uhersko 1866-1922 Stříbrný nástolec je tvořen plochou osmilistou mísou nasazenou na vysoké balustrové noze s širokou zvonovitou podstavou na čtyřech nožkách v podobě zvířecích tlapek, reliéfní, gravírovaný a plastický dekor v historizujícím tvarosloví (rozvilinové ornamenty, voluty, maskarony, réva..). V. 21,5 cm, ⌀ 30 cm, 966 g. Puncovní značka S-30 (Diana), značka říšského orla v sedmihranu, mistrovská značka "J. A. S.". Ag 800/1000. Stav restaurováno.