Hlavní stránka > Aukce > 57. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Párové slánky

A57/788

PÁROVÉ SLÁNKY

Rakousko, Vídeň, Franz Stark (?) 1807 Dvojice stříbrných slánek v klasicistním tvarosloví, oválný půdorys, na čtyřech kozlích nožkách, vnější stěny zdobeny florální bordurou, vyzlacený interiér. Celková hmotnost 148 m, v. 4,5 cm, d. 7,3 cm. Třináctilotové puncy S-17, mistrovská značka "FS". Ag 812,5/1000. Lit.: W. Neuwirth: Wiener Silber 1781-1866. Namens- und Firmenpunzen, Wien 2002, s. 158. Stav A/B.