Hlavní stránka > Aukce > 57. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Stříbrný talíř

A57/789

STŘÍBRNÝ TALÍŘ

Rakousko, Vídeň, Friedrich Georg Triesch 1845 Stříbrná mísa kruhového půdorysu s mírně zdviženým a zvlněným okrajem ve tvaru devítilistého květu, zdobeným aplikovaným erbovním motivem: barokní štít s rytířem v modrém (?) poli, turnajská přilba se šlechtickou korunou. ⌀ 28,5 cm, 613 g. Ag 812,5/1000. Vídeňský třináctilotový punc, mistrovská značka "FT". Lit.: W. Neuwirth: Wiener Silber 1781-1866. Namens- und Firmenpunzen, Wien 2002, s. 159. Stav A.