Hlavní stránka > Aukce > 57. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Pouzdro na cigarety

A57/801

POUZDRO NA CIGARETY

Rakousko-Uhersko 1866-1922 Stříbrná tabatěrka obdélného tvaru, jemný ornamentální dekor pláště, vyzlacený interiér s výklopnou zarážkou, 197 g, 12,9x8,2x1 cm. R-U puncovní značka S-33, mistrovská značka "PV" v oválu. Ag 800/1000. Víčko na stěžejce, na svrchní straně aplikovaný znak maďarského 68. pěchotního regimentu „Freiherr von Reicher", umístěného v Semlinu (dnes bělehradský okres Zemun severně od řeky Sávy u jejího ústí do Dunaje), zhotovený ze žlutého a bílého kovu, s reliéfně provedeným heslem "Jasz kunok elöre" a zdobený červeným emailem. Stav A/B.