A57/907
HALAPARTNA
Konec 16. stol. Halapartna s dlouhým čtyřhranným hrotem, konkávní čepelí sekery a hákem s výraznými hroty, v ploše zdobena vysekávanými otvory a značena na háku pětilistým kvítkem. Dolů po ratišti vybíhají čtyři plochá pera. Celková délka 274 cm. Dřevěné ratiště zbraně nepůvodní. Stav restaurováno.