A57/918
KORD ÚŘEDNÍKA C. K. DRÁHY
Rakousko - Tyrolsko - Innsbruck - Peterlongo Johann 1854 - 1930, 2. pol. 19. stol. Štíhlá, přímá, jednobřitá čepel se žlábkem jdoucím do tří čtvrtin délky čepele, zakončené bodným hrotem, značená výrobcem "J. PETERLONGO INNSBRUCK". Záštita i rukojeť odlita z bronzu, zlacená, zdobená motivem okřídleného kola a Hermovy přilby. Pochva kovová, černé natřená s bronzovým kováním s poutky pro zavěšení zbraně. Délka čepele 81 cm. Celková délka 106 cm. Setřené zlacení na bronzových částech. Chybí kožený potah pochvy. Stav B/C.