A58/003
TÓRA - BERMOSCHE CHUMISCH
Wien 1815
Vel. 8°, 416 s., hebr. „Bermosche Chumisch, Anton Schmid Verlag“. Pevná kožená vazba, dobrý stav.
Vydání Tóry určené pro přísahání obyvatel židovského vyznání na civilních soudech v Rakousku-Uhersku, výtisk číslo 703. Opatřeno průvodním dopisem v němčině vysvětlujícím a schvalujícím přísahání na písmo, v textu je vyznačeno místo, kam má přísahající položit prst, dotýkat se písmen Tóry rukou není jinak dovoleno. Signoval rabín Eleasar Flekeles, říšský cenzor pro hebrejštinu Carolus Fischer a Josua Pollack.