A58/052
Josef Vyleťal (1940-1989)
STUDIE K APOKALYPTICKÉMU JEZDCI
Akvarel na papíře, 410x287 mm (výřez pasparty), sign. vpravo dole „Josef Vyleťal“. Paspartováno.
Josef Vyleťal - malíř, grafik, divadelní a filmový výtvarník. Studoval na Vysoké škole technické v Bratislavě (1957–1960) a Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze (1960–1961 u Adolfa Hoffmeistera). Samostatně vystavoval od r. 1963, kolektivně od 1965. Od počáteční strukturální abstrakce, se dostal k figurativní kompozici ve stylu starých mistrů (cyklus Stromníci, 1965) a pozdější surrealistické malbě a kresbě.