Hlavní stránka > Aukce > 58. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Jehně

A58/054

Vladimír Fuka (1926-1977)

JEHNĚ

Kombinovaná technika, tempera a pastel na papíře, 215x400 mm, sign. vpravo dole „Fuka“. Rámováno, zaskleno.

Vladimír Fuka - malíř a ilustrátor, v letech 1945–1947 studoval na Akademii v Praze. Byl členem SVU Mánes, International Center for Typographic Art a Umělecké besedy. Za svou ilustrační tvorbu získal řadu ocenění doma i v zahraničí. Podílel se na československé expozici na EXPO 58 v Bruselu a na kanadském pavilonu na EXPO 67 v Montrealu (spolu s J. Trnkou). V únoru 1967 emigroval do USA.