Hlavní stránka > Aukce > 58. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Shakespeare: Bouře

A58/062

Karel Svolinský (1896-1986)

SHAKESPEARE: BOUŘE

1976
Barevná litografie na papíře, 498x355 mm, zn. vpravo dole v tisku „KS76“ a sign. vpravo dole tužkou „KSvolinský“.

Karel Svolinský - český grafik, malíř a ilustrátor Karel Svolinský pocházel ze Svatého Kopečku u Olomouce. Vyučil se řezbářem a poté absolvoval Uměleckoprůmyslovou školu v Praze. Od poloviny 20. let vystavoval doma i v zahraničí. V letech 1928 a 1937 se účastnil Exposition Internationale des Arts et Téchniques v Paříži, kde byla jeho tvorba oceněna zlatou medailí a Grand Prix. V 50. letech reprezentoval Československo na Bienále v Benátkách a na světové výstavě v Bruselu. Následovala řada samostatných výstav i mezinárodních přehlídek, zejména v oblasti knižní grafiky a ilustrace. V letech 1945–1970 působil jako profesor na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze.